Silikomart Naturae Lisca 4 Siliconen Tuile Mat Visgraat - 16 Vormen (070827)
2 van de foto's zijn van Myriam van Hap en Tap .be namelijk die op het servet en met de marmeren ondergrond. Zij gebruikt deze vorm per 2 met iets ertussen en heeft de recepten helemaal uitgeschreven. Ik ben vaak aan het zoeken voor hoeveel personen haar recepten zijn maar ze is heel vriendelijk en antwoord heel snel op mijn vragen.
Myriam is ook verantwoordelijk voor het feit dat ik bij een kookgroep zit 1x per maand. Niet dat ze dit weet, ze gebruikte een recept van Cuisine Culinair Noord Limburg en toen ben ik via via in een kookgroep beland. Ik ben dol op de hap en tap pagina en wijs mijn klanten er regelmatig op, voor inspiratie. Zodat ze meer uit hun aankopen bij mij kunnen halen.
Culinaire verfijning en haute-cuisine decoratie
Met de Silikomart Lisca 4 mal uit de exclusieve Naturae-serie til je de presentatie van je gerechten naar het niveau van een sterrenchef. Deze professionele decoratiemat is speciaal ontworpen voor het maken van 16 uiterst gedetailleerde visgraten. Perfect om een verfijnde, textuurrijke final touch te geven aan zowel gastronomische visgerechten als creatieve desserts.
Extreem flexibel voor flinterdunne resultaten
Dankzij het gebruik van hoogwaardig vloeibaar platinum siliconen lossen de kwetsbare structuren altijd moeiteloos en schadevrij uit de vorm, zonder te breken. De mat is bestand tegen extreme temperaturen van -60°C tot +230°C. Dit betekent dat je er flinterdunne beslagen (tuiles) in kunt afbakken in de oven, maar er net zo gemakkelijk gelei, mousse of kruidenolie in kunt invriezen.
Voordelen van de Silikomart Naturae Lisca 4 mat:
- Haute-cuisine afwerking: Maak indruk met 16 identieke, ragfijne visgraatdecoraties.
- Moeiteloze lossing: Flexibel anti-aanbak materiaal voorkomt breuk van je garnituur.
- Veelzijdig in gebruik: Geschikt voor de oven, magnetron, diepvries en vaatwasser.
- Topkwaliteit: Gemaakt van 100% voedselveilig, BPA- en PFAS-vrij siliconen.
Specificaties
- Merk: Silikomart
- Serie: Naturae (Professional)
- Model: Lisca 4 (Art.nr: 070827)
- Type product: Siliconen decoratiemat / Tuile mal
- Aantal vormen: 16 stuks
- Afmetingen per visgraat: 104 x 35 mm
- Hoogte/dikte per holte: 4 mm
- Inhoud per holte: 4 ml (Totale inhoud: 64 ml)
- Afmetingen totale mat: 470 x 270 mm
- Materiaal: 100% Platinum Siliconen (BPA- en PFAS-vrij)
- Temperatuurbereik: -60°C tot +230°C
- Herkomst: Made in Italy
Ideeën voor gebruik
De Lisca 4 mal is een fantastische tool om textuur en een 'wow-effect' aan te brengen op het bord. Hier zijn vier manieren om deze visgraten creatief in te zetten:
- Klassieke Hartige Tuiles (Krokantjes): Maak een dun tuile-beslag (bijvoorbeeld op basis van bloem, eiwit, boter en eventueel inktvisinkt voor een gitzwarte kleur). Smeer het beslag met een paletmes strak uit over de mat zodat alleen de holtes gevuld zijn. Bak het krokant af in de oven op ca. 160°C. Prachtig als krokante topping op een visgerecht, tartaar of amuse.
- Kruidengelei of Bouillon-interieur: Vul de visgraten met een geconcentreerde, met agar-agar gebonden kruidenolie of visbouillon. Laat het opstijven in de koelkast of vriezer. Druk de elastische vormpjes eruit en leg ze op een warm visgerecht; de gelei smelt langzaam en vormt direct een smaakvolle saus.
- Zure Fruitgelei voor Desserts: Wie zegt dat een visgraat alleen voor hartig is? Gebruik de vorm in de patisserie om een frisse gelei van framboos, passievrucht of limoen in te vriezen. Gebruik de strakke fruit-visgraat als speels en verfrissend zuurtje bovenop een strak dessert.
- Chocolade- en Suikerwerk: Smelt en tempereer witte, pure of melkchocolade (of kleur het met vetoplosbare kleurstoffen). Smeer de mat strak af en laat het uitharden in de koeling. Je krijgt prachtige, glanzende chocolade-visgraten voor de garnering van een modern (zee-geïnspireerd) dessert.
- Hapentap.be Myriam gebruikt deze vorm regelmatig. En die kan koken om je bord en vingers erbij af te likken......